Ta strona wykorzystuje pliki cookies - korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Możesz zarządzać plikami cookies, zmieniając ustawienia w swojej przeglądarce internetowej.

White 5, czyli 5 tyrolskich lodowców w jednym karnecie narciarskim

Dla naszych Gości przygotowaliśmy specjalną ofertę - Ski safari po 5 lodowcach, można pojechać z nami 2 x po 6 dni i odwiedzić w ciągu 10 dni jazdy 5 tyrolskich lodowców, co jest naprawdę wspaniałym przeżyciem. 
Proponujemy specjalny karnet White 5 - jeden skipass, obowiązujący na  5 lodowcach Tyrolu: Kaunertal, Pitztal, w ośrodku narciarskim Sölden, na Lodowcu Stubai i na Lodowcu Hintertux ważny przez 10 dni w okresie od 1 października 2017 do 15 maja 2018, dostępny u nas w cenie 399,00 euro. 10 dni obowiązywania karnetu narciarskiego nie musi być wykorzystany jeden po drugim. Zapraszamy do zakupu karnetu narciarskiego White 5 i zwiedzenia 5 lodowców w Austrii w sezonie 2017/2018.

Kaunertal (1273 - 3108 m n.p.m.): Najmłodszy lodowiec Tyrolu
Lodowiec Kaunertal określany jest mianem najmłodszego lodowca, ponieważ został otwarty dla narciarzy dopiero w latach 80-tych. Dziś znany jest wśród narciarzy i snowboardzistów jako niepowtarzalne miejsce w Alpach, zachwycające otaczającą, dziką przyrodą. Na rozległych, pokrytych śniegiem zboczach można spokojnie i bez stresu szusować na nartach. Duża przepustowość wyciągów zapewnia brak kolejek nawet w okresie największego natężenia ruchu turystycznego. Przyjazd na Kaunertal to gwarancja relaksującego urlopu zimowego. Lodowiec ten przyciąga rzesze młodych ludzi, dlatego inauguracja sezonu odbędzie się w Snowparku Kaunertal. Co roku zapraszamy na otwarcie lodowca Kaunertal Opening, podczas którego będziemy bawić się na koncertach i imprezach. 
Podczas, gdy czołówka snowboardzistów i freeriderów będzie starać się o jak najlepszy występ na zawodach, narciarze królować będą niepodzielnie na szerokich stokach lodowca, podziwiając przepiękne górskie krajobrazy. 
Kolej Karlesjochbahn dociera na wysokość 3108 metrów. Z tarasu widokowego podziwiać można szczyty położone w 3 krajach - w Austrii, Szwajcarii i we Włoszech. Liczne trasy narciarskie prowadzą do okolicznych trzytysięczników, dodatkowo na freeriderów czeka 30 km wariantów zjazdów w dół doliny. Dla bezpieczeństwa narciarzy poruszających się poza wyznaczonymi trasami wzdłuż wariantu Weißseejoch ustawiono tablice -Check your line“. 
Na lodowcu Kaunertal zadbano o udogodnienia dla niepełnosprawnych, za które już w sezonie letnim lodowiec otrzymał specjalne wyróżnienia. Także w sezonie zimowym lodowiec udostępnia swoje stoki dla osób na wózkach inwalidzkich, które mogą tu szusować na specjalnych wózkach narciarskich. Jazdy na nich można nauczyć się na organizowanych tu kursach. Zarówno restauracje, toalety jak i tarasy widokowe dostosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych. Miejsca parkingowe znajdują się na skraju tras narciarskich, samochodem można więc dojechać nieomal na sam stok.

Wiosną, gdy większość pozostałych ośrodków narciarskich jest już zamknięta, snowpark -Kaunertal“ wciąż działa. Wiosną odbędą się po raz kolejny zawody -Spring Classics Kaunertal“ z konkursami, meczami piłki nożnej i imprezami towarzyszącymi. Lodowiec Kaunertal przez całą zimę oferuje także aktywny wypoczynek dla rodzin: dzieci do 10 roku życia pod opieką rodziców korzystać mogą bezpłatnie z 38 kilometrów tras narciarskich 

Pitztal (1680 - 3440 m n.p.m.): Najwyższy lodowiec Tyrolu 
Lodowiec Pitztal już od 1983 roku zapewnia fanom sportów zimowych aktywny wypoczynek na najwyższym poziomie - w przenośni i dosłownie, ma bowiem 3440 metrów wysokości. Otwarta w zeszłym roku kolej Wildspitzbahn pozwala dotrzeć na wysokość 3440 metrów. W Austrii nie można już dotrzeć wyciągiem na większą wysokość. Szerokie stoki lodowca mają długość 37 kilometrów i 84 hektary powierzchni. W nowej, futurystycznej, skrzącej się w słońcu, srebrnej górnej stacji znajduje się najwyżej położona kawiarnia w Austrii -Café 3440“. Przeszklony panoramiczny taras zapewnia widok na wysokie na 3774 metry górskie szczyty i pięćdziesiąt otaczających trzytysięczników. W kawiarni -Café 3440“ na wysokości 3440 metrów wypić można filiżankę kawy, cukiernia na górnej stacji kolejki Gletscherexpress Österreichs serwuje deser Kaiserschmarrn i strudel Topfenstrudel. Tak przy okazji: na tej wysokości nie jest wcale łatwo przygotować dobry omlet cesarski!

W październiku na  Pitztalu sezon narciarski zostanie oficjalnie otwarty podczas festynu na lodowcu. W programie: test nart na trasie dużego slalomu, test sprzętu snowboardowego, warsztaty na temat bezpieczeństwa dla amatorów freeride’u, wspinaczka lodowa, grillowanie oraz wiele innych atrakcji. Goodboards-Tour- impreza, która będzie miała miejsce w grudniu to także szansa na wypróbowanie stylowych, wykonanych ręcznie desek snowboardowych.  Na wiosnę odbędą się zawody -Pitztal Wildface“, podczas których śmiałkowie - freeriderzy będą wspinać się na mierzący 3162 metry szczyt Mittagskogel po czym zjadą w dół wprost do wioski Mandarfen. Przemiłe wydarzenie czeka też na gości lodowca Pitztal na zakończenie sezonu, w kawiarni -Café 3.440“ odbędzie się festiwal -Firn, Wein & Genuss“ czyli -Firn, wino i kuchnia“. Poza Pitztalem, nigdzie w Austrii nie znajdziemy degustacji win na tak imponującej wysokości.

Sölden (1350 - 3340 m n.p.m.): Hot spot Alp
W roku 2010 otwarto kolej Gaislachkoglbahn z trzema perfekcyjnie wkomponowanymi w otoczenie, transparentnymi budynkami stacji kolejki. W tym roku zakończone zostaną kolejne etapy rozbudowy: na górnej stacji na wysokości 3048 metrów otwarta zostanie nowoczesna restauracja. Za projekt odpowiedzialna jest ta sama grupa architektów, którzy zaprojektowali stację kolejki. Oba ich dzieła wyróżnia przezroczysta fasada z tworzywa sztucznego. Restauracja intryguje dodatkowo futurystycznym kształtem - przypomina kostkę. Goście mogą zająć jedno ze 130 miejsc wewnątrz lub 80 miejsc na tarasie, ponadto spragnionych słońca zaprasza drugi taras na dachu. Ta położona najwyżej w tym regionie restauracja gwarantuje wyjątkowe doznania kulinarne. W menu znaleźć można dania kuchni alpejskiej podane w nowoczesny sposób, przygotowane z produktów doskonałej jakości oraz wina z najlepszych winnic, w tym -Pino 3000“ dojrzewające w beczkach na szczycie Gaislachkogls na wysokości ponad 3 000 metrów. 

Już pod koniec września na lodowcu korzystać można z 33 kilometrów tras na Rettenbach i Tiefenbach. W listopadzie, po otwarciu kolejnych stoków, do dyspozycji będzie już 144 kilometrów tras. Amatorzy sportów zimowych do dyspozycji mają między innymi tzw. BIG3 czyli -Wielką Trójkę“: trzy platformy widokowe na wysokości 3000 metrów: Gaislachkogl (3.048 m), Tiefenbachkogl (3.250 m) i Schwarze Schneide (3.340 m). 

Sezon narciarski zostanie uroczyście otwarty podczas odbywającego się w październiku na Rettenbachferner -Maxxx Mountain First Snow Gletscheropening“. Nie zabraknie testów sprzętu narciarskiego i desek snowboardowych. Kolejnym wydarzeniem tego sezonu będą zaplanowane zawody Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim oraz liczne imprezy, przyjęcia i koncerty odbywające się w listopadzie i na początku grudnia, towarzyszące inauguracji sezonu zimowego. W tym roku ponownie odbędzie się także festiwal Electric Mountain w Giggijoch, podczas którego muzyka grana przez najlepszych DJów na wysokości 2300 metrów rozbrzmiewać będzie w całym ośrodku narciarskim.

Stubai (1000 - 3210 m n.p.m.): najbardziej rodzinny lodowiec Austrii 
Lodowiec Stubai to największy region narciarski na lodowcu w Austrii, który oferuje 26 wyciągów i 35 tras narciarskich o łatwym, średnim i zaawansowanym stopniu trudności. Przewodnik ADAC uznał Stubai za najbardziej rodzinny ośrodek w Alpach. Aby utrzymać swoją pozycję, Stubai ciągle inwestuje w swoją infrastrukturę. Rozbudowano górną stację kolejki Gamsgarten na wysokości 2.620 metrów. Dzięki temu powiększony został taras samoobsługowej restauracji -Zur Goldenen Gams“ (Pod Złotą Kozicą), powstał również pawilon, którego dach przy słonecznej pogodzie otwiera się do połowy, odsłaniając zapierający dech w piersiach widok. Restauracja oferuje wyborne przekąski, doskonałe podczas przerw w szusowaniu lub po dniu spędzonym aktywnie na stoku. Znajdujący się na parterze sklep Gamsgarten rozbudowany został do powierzchni 1300 metrów kwadratowych i oferuje szeroki wybór sprzętu narciarskiego. Znajdująca się w nim wypożyczalnia poszerzyła dostępny asortyment - w tej chwili znajduje się w niej 1500 kompletów ultranowoczesnego sprzętu, który czeka już na spragnionych śniegu miłośników lodowców. Dla rodzin z dziećmi przygotowano specjalną trasę narciarską BIG Family Funslope Eisjoch z rampami, przeszkodami i skoczniami. Najbardziej stromy stok Daunhill z nachylaniem do 60 procent, poczwórnym wyciągiem krzesełkowym i nową trasą Bildstöckljoch spodoba się doświadczonym narciarzom i zapewni im dawkę adrenaliny.

Ten śnieżny raj oferuje amatorom sportów zimowych rozkosze podniebienia - wielbicieli kuchni włoskiej zaprasza Pasta-Manufaktur przy górnej stacji kolejki Eisgrat, zaś restauracja Schaufelspitz zachwyci największych smakoszy swoimi wykwitnymi daniami. Jej kucharz, David Kostner, gościł niedawno w Warszawie, gdzie gotował pyszne knedle ze speckiem oraz zupę z sera Graukas dla polskich dziennikarzy w ramach letniej konferencji prasowej.
W pażdzierniku na wysokości 2 900 metrów zabrzmi okrzyk -O-zapft is“ (-Odszpuntowana“), towarzyszący wbijaniu kranika do beczki, rozpocznie się oficjalnie sezon narciarski. Uroczystość ta jak zwykle utrzymana będzie w niepowtarzalnym klimacie święta piwa Oktoberfest. 
Od października konkursy i imprezy towarzyszą otwarciu snowparku -Moreboards Stubai Premiere“. Park Śnieżny Moreboards Stubai Zoo zaliczany jest do czołówki snowparków Europy. Największy test sprzętu w Alpach -SportScheck Gletscher Testival“ odędzie się w listopadzie. 

Obóz lawinowy SAAC Basic Camp to szansa dla freeriderów na przygotowanie do zbliżającego się sezonu.

-Dine & Wine“- tak nazywa się wydarzenie organizowane w styczniu. Restauracja Schaufelspitz zaprasza na wieczór z 6-daniowym menu degustacyjnym oraz pieczołowicie dobranymi winami, i to wszystko na prawie 3 000 m wysokości. 
Wielki rodzinny festyn BIG Family Schneefest w marcu to wydarzenie adresowane przede wszystkim do młodych narciarzy.
Dzieci poniżej 10 roku życia bezpłatnie korzystać mogą przez cały sezon z wyciągów na lodowcu Stubai (w towarzystwie osoby dorosłej). 

Lodowiec Hintertux (1.500 - 3.250 m): Jedyny całoroczny ośrodek narciarski Austrii 
Hintertux jako pierwszy z lodowców udostępniony został w 1968 roku narciarzom. Do dziś jest to jedyny lodowiec, na którym jeździć na nartach można także latem. W tym roku leżąca w sercu tego ośrodka narciarskiego restauracja Tuxer Fernerhaus (2.660m) przeszła kompletną metamorfozę. Poza samoobsługową restauracją powstał nowy lokal z obsługą kelnerską, kominkiem i wieloma panoramicznymi oknami z widokiem na dolinę Tux. Nie trzeba już wspinać się po schodach w butach narciarskich - wszędzie zostały one zastąpione przez schody ruchome. Urocza, samoobsługowa restauracja utrzymana w klimacie górskiej chaty została rozbudowana - poza 90 miejscami wewnątrz oferuje 60 miejsc na słonecznym tarasie. Oferuje regionalne smakołyki i potrawy międzynarodowej kuchni: fondue, raclette, steki, Tiroler Gröstl (danie ze smażonych ziemniaków) i Kaiserschmarrn (omlet cesarski).

Zimą ośrodek narciarski oferuje 59 kilometrów tras narciarskich. Od grudnia do kwietnia lodowiec Hintertux połączony jest z czterema kolejnymi ośrodkami narciarskimi, w tym Ski- & Gletscherwelt Zillertal 3000, który łącznie oferuje 192 kilometry tras i jest największym ośrodkiem narciarskim w Zillertal. Jedyny funkcjonujący latem Snowpark w Alpach Betterpark Hintertux gromadzi co roku rzesze snowboardzistów i freeriderów. W październiku odbędzie się tam IF3 Hintertux Freeski Session. Oznacza to sesje coachingowe, treningi, możliwość zdobycia autografów profesjonalistów i wiele imprez towarzyszących. Tuż po zakończeniu tej imprezy w październiku mmiłośnicyfreestyle’u świętować będą otwarcie parku Betterpark podczas -Hotzone.tv Park Opening“, gdzie odbędą się testy desek i wiele innych imprez. 
-Pow(d)er Weekend“ - to impreza odbywająca się w październiku lejącym się szerokim strumieniem piwem pszenicznym, białą kiełbasą na śniadanie i muzyką DJów płynącą ze słonecznego tarasu w Tuxer Fernerhaus. 
Sportowe emocje opanowują Hinterux  podczas zawodów Pucharu Świata. Najlepszym miejscem do śledzenia zmagań zawodników z 14 krajów jest Tuxer Fernhaus.

Szukaj ofert

Od kiedy:
Do kiedy:

Stacje narciarskie

Austria

Francja

Gruzja

Polska

Słowacja

Słowenia

Szwajcaria

Włochy

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas informacje - dopisz się do listy:   Twój adres e-mail:
Dopisz mój adres do newslettera
Usuń mój adres z newslettera
loading